Kto jest online

69 gości on-line.

Mini statystyki

Wsparcie

Obrona Terytorialna

Służba w Wojskach Obrony Terytorialnej wg MON  Na dół

Go to page :

• Dla wszystkich zainteresowanych oficjalny komunikat Ministerstwa Obrony Narodowej:

http://www.mon.gov.pl/obrona-terytorialna/

Jak wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej:

http://www.mon.gov.pl/obrona-terytorialna/obrona-terytorialna/dolacz-do-obrony-terytorialnej-42016-06-30/

Najczęściej zadawane pytania:

http://www.mon.gov.pl/obrona-terytorialna/obrona-terytorialna/najczesciej-zadawane-pytania-e2016-06-30/

Ta sama informacja zamieszczona została w miesięczniku: "Polska Zbrojna" nr 9(845), wrzesień 2016, s. 62-64
  • No i to tyle, jeżeli chodzi o szkolenia weekendowe :)

W moim rozumieniu takie zasady naboru zamykają drogę do MONowskiej OT dla ludzi trzydziesto, trzydziestoparoletnich, którzy mają pracę i rodzinę. Znaczna część tej populacji została przeniesiona wprost do rezerwy, bez żadnych szkoleń.
    W związku z tym wymóg 4-miesięcznego szkolenia przygotowawczego wydaje się blokerem dla nich...

Trochę żal...
  • Nie żebym bronił MON-u czy jego wizji OT, ale czy ktoś zadał sobie trud i sprawdził jak wiele trzeba zrobić żeby to wszystko wprowadzić w życie? Tak te pytania na które odpowiedzi zamieszcza PZ czy oficjalny portal ministerstwa są prawdziwe, ale czego dotyczą? Dotyczą stanu obecnego bez jakiejkolwiek nowelizacji przepisów, część natomiast mówi o wyniku docelowym powinien zaistnieć po zmianach.
    Zmiany wymagają co najmniej dwie ustawy bezpośrednio dotyczące obronności państwa oraz kilkanaście rozporządzeń nie wspominając już o zarządzeniach wykonawczych do nich, kolejna sprawa to przepisy cywilne (min. prawo pracy, regulacje dotyczące zatrudnienia, regulacje dotyczące wynagrodzeń czy regulacje dotyczące rekompensowania strat pracodawcom). Legislacja przepisów, to długa ścieżka więc proponuję uzbroić się w cierpliwość.
    Obrona Terytorialna powstaje, to fakt, na początku będzie mnóstwo błędów, to pewnik, niezadowolonych i tak będzie wielu, to więcej niż pewnik, bo przecież z niezadowolenia większa część naszego społeczeństwa słynie.
    Ja mam na to prostą receptę pomimo swoich 48 lat nie malkontencę tylko robię swoje, szkolę siebie, szkolę innych, kibicuję temu przedsięwzięciu, na ile mogę na tyle pomagam i tego właśnie wszystkim niezadowolonym życzę z całego serca.
  • Cytat
    No i to tyle, jeżeli chodzi o szkolenia weekendowe :)

W moim rozumieniu takie zasady naboru zamykają drogę do MONowskiej OT dla ludzi trzydziesto, trzydziestoparoletnich, którzy mają pracę i rodzinę. Znaczna część tej populacji została przeniesiona wprost do rezerwy, bez żadnych szkoleń.
    W związku z tym wymóg 4-miesięcznego szkolenia przygotowawczego wydaje się blokerem dla nich...

Trochę żal...

Cały czas można się szkolić w Stowarzyszeniu. I oby życie i historia nie zweryfikowało które szkolenie lepsze.
  • @recon, masz rację.
    Zdaję sobie sprawę, że zmiany legislacyjne to długi proces -- ale się jakoś tak wewnętrznie napaliłem na powstającą MON-OT, że mi się dysonans poznawczy odpalił, że to nie to, co wymarzyłem... :)

Ale zgadzam się -- dobrze, że ten proces ruszył, nawet jak go trzeba będzie dostrajać i korygować w trakcie.

A szkolenia w Stowarzyszeniu nie zamierzam odpuścić.
    @arushi - oby...
  • ma być 16 dni podzielone na weekendy jako szkolenie podstawowe, ma być też wersja stacjonarna...
    Ale o czym gadamy skoro brak podstawowych regulacji prawnych.
  • Cytat
    Ale o czym gadamy skoro brak podstawowych regulacji prawnych.

O pozorach i zawłaszczaniu medialności entuzjazmu zwolenników OT przez populistów.

Go to page :

• 0 users

This list is based on users active over the last 30 minutes.